Logo
+420 778 511 181
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
16.09.2021

Masiv a ekologie

  • Dřevo je, narozdíl od umělých materiálů, obnovitelný zdroj. Každý kvalitní dodavatel by měl po těžbě dřeva zajistit výsadbu nových lesů či plantáží.

 

  • Při koupi masivního nábytu si můžete být jisti, že při správné péči Vám takovýto kousek vydrží řadu let. Tím pádem se z něho nestává spotřební zboží a nevzniká zbytečný odpad.

 

  • Dub, jakožto lokální dřevinu, kterou používáme na výrobu většiny našeho nábytku, využívali už naši prapředci. Při dopravě této lokální dřeviny tedy nevzniká taková uhlíková stopa.

 

  • Výroba formaldehydu, který se používá na výrobu nábytku např. z dřevotřísky, není k přírodě tak přátelská. Hlavní důvod, proč nepoužívat materiály s příměsí této látky jsou však i jeho nežádoucí účinky na zdraví. Při uvolňování totiž může uživateli nábytku dráždit sliznice.

 

  • Odřezky, která vzníkají při výrobě nábytku dále přetváříme v jiné produkty, jako například prkénka. Nevzniká tedy opět zbytečný odpad.

 

  • Pro doplnění toho všeho používáme na náš nábytek pouze k přírodě šetrný voskový olej Osmo, který se skládá pouze z přírodních surovin.

 

Teď už víte, proč se masivní nábytek řadí mezi ekologické produkty.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Přihlaste se k odběru newslettru a buďte stále v obraze
Kde nás najdete

FD Europe s.r.o.
Pekla 7
Cerekvice nad Loučnou, 570 01
DIČ: CZ27497551

© FD Europe s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz